Kõige leitsakulisem pühapäev Tallinnas ...
Peale näitust lonkisin Telliskivi linnakus ringi. Ühelt poolt lapsepõlve aegadest kodune, teisalt oma uutes arengutes ja avatuses (ütleks peaaegu, et alastuses) täiesti uus ja tundmatu.
Olesklemine kunstmurul Brasiilia fotonäituse piltide vahel / kunagise Kalinini nimelise Elektrotehnikatehase laoplatsil. Ja sari-/rivimassaaž :-)
Klõpsisin pilte täiesti süütu väljanägemisega riistapuuga - keegi ei tee ju tõsiseid pilte sellise komboga. Nimelt laenasin tütre käest pisikese ning väheste nuppudega ja ilma pildiotsijata hübriidkaamera Fujifilm X-A1. See mudel on Fuji hübriidide seerias kõige algelisem ja soodsam. Kuna mul endal ei ole Fuji X-bajonetiga sobituvaid objektiive, aga on X-M42 adapter, siis panin kaamerale selle adapteri abil ette Asahi Takumari 28mm F3,5. Täiskaadri ees lainurk, kuid poolkaadri (jah, X-A1 kaameras on ca 16x24mm poolkaadersensor!) ees annab see mõnusa 42millimeetrise normaali.
Ja veel milline väljanägemine on sellisel komplektil - klassika ja vintage! Isegi trenditeadlik tütar pidas seda väga edevaks ja ei tundnud ära, et tal endal on samasugune kaamera :-)
Kasutasin võimalust ja hakkasin raudtee serva pidi lonkima Kassisaba suunas. See andis hoopis teise vaate nii Telliskivi loomelinnakule kui ka Balti jaamale. Mõne sammu kaugusel Kalamajast (tegelikult ei ole Telliskivi tänava see osa enam Kalamaja, ei teagi, kuhu see liigitatakse, sammu kaugusel on Pelgulinn) ja mõnusa olemise keskusest on hoopis teine maailm. Hipsterite piir on nii lähedal ja õhuke.
Seal, kus vanas silikaattellisest müüris on aknad, on teisel pool müüri kohvik.
Raudteevaade Tehnika tänava viadukti juurest.
Vasakul graffitiseina taga on Telliskivi loomelinnak, keskel-taamal on Balti jaam ning paremal põõsa tagant paistmas raudteekooli nurk.
Raudtee, tarastatud taevas, tsaariaegsed paekivihooned ja vaade Toompeale.
"Porgand" ruttab teele.
See oli väga pikka aega raudteekool. Ka mu isa õppis kunagi seal. Tavaliselt jääb see hoone silma teiselt küljelt, Tehnika tänava algusest ja eelkõige tänu vanale suslale:
Ja pildiseeria lõpetuseks portree varasema aja kangelaste monumendist. Üldse mitte kangelaslik (nagu võiks monumendi põhjal otsustada) vaid lihtsalt kurb lugu keerulistest aegadest.
Kokkuvõte kaamerajutust - mis imeasi on Fujifilm X-A1 ja kas see teeb ka mõistlikku pilti? Nagu selle postituse piltidest on näha, on see väike ja odav kaamera väga korraliku pildikvaliteediga, telefoni ja seebikarbiga pole mõtet võrreldagi. (Ammugi siis rääkides selle mudeli järeltulijatest.)
Soovitus lihtsa ja odava aga korraliku pildikvaliteediga suvekaamera otsijatele - hankige kasutatud X-A1 (kasutatuna ilmselt kuni 100 eurot kere eest), mõnest laia maailma veebipoest paarikümne euro eest X-M42 adapter ja teise paarikümne euro eest Balti jaama turult näiteks nõukaaegne Helios 44 (58mm F2). Kokku saate päris-päris hea komplekti tänavafotograafiaks ja portreepiltide tegemiseks. Ja lisaks jätab see teist väga cool’i mulje :-)